1,165 Görüntülenme
8.7 IMDB Puanı

Yüzüklerin Efendisi: İki Kule izle

(The Lord of the Rings: The Two Towers)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi New Line Cinema, Saul Zaentz Company
  • Film Süresi 179 dakika
Yönetmen
Senaryo J.R.R. Tolkien, Fran Walsh, Philippa Boyens, Stephen Sinclair, Peter Jackson
Ödüller 2 Oscar Kazandı. Diğer 124 ödül & 138 adaylık.
Yüzüklerin Efendisi: İki Kule Film Konusu;

Mordor'a giden tehlikeli yolda ilerleyen Frodo, Sam ve lanetli Gollum karanlığa daha da yaklaşırken, Sauron ise yüzüğün üzerindeki etkisini çoğaltmak aynı zamanda Rohan'a karşı ordularını en güçlü şekilde göndermek için çalışmaktadır. Zavallı Frodo'nun gücü azalmış ve bitkin düşmüştür. Kendi nefsi ile sürekli savaş halinde olan Gollum ise deli gibi yüzüğü istemekte fakat bunuda belli etmemektedir. Rohan karşılaşacağı büyük ordunun kudretinden habersiz savaşa hazırlanırken Aragorn destek vermek için elinden geleni yapmaktadır. Kadın ve çocukları kurtarabilme umudu ile miğfer dibine gitmelerini emreden kral, direniş için tüm gücünü kullanmaya hazırlanmaktadır.

Küçük yoldaş hobbitler Pippin ve Mery ise Sauron'un yaratıklarının elinden bir şekilde kurtularak Ent'lerin gizemli ormanına kaçacaklar ve burada Ağaç sakal Treebeard ile tanışıp ondan savaş için yardım isteyeceklerdir. Ortadoğunun görebileceği en büyük savaş başlamış ve iki kule birbirine karşı ölümcül hamleler yapmaya başlamıştır. Devasal ordusu ile Rohan krallığında delikler açmayı başaran Sauron ordusu, içeri gidip tüm askerleri ve halkı katletmeye başlamışken, Galdalf destekleriyle birlikte ufukta görünür. Çok can kaybına neden olan bu savaş hayli zor geçsede, insanlığın kaderi aslında iki küçük hobbitin Ent'leri ikna etme çabalarına bağlı olacaktır. Küçük bir umutta olsa aşkı Aragorn için dünyada kalmayı tercih eden Elf prensesi Arwen ise, Frodo'yu desteklemek için herşeyi göze alacaktır. Rohanda kaybolan güneşin yerini kara bulutlar ve karanlık çoktan almaya başlasada, onlar asla pes etmeyecek ve yüzüğün taşıyıcısına destek olmak için ellerinden gelen herşeyi yapacakladır.


En güzel Fantastik ve Macera film serisi olan Yüzüklerin Efendisi Serisi, İkinci halkası Yüzüklerin Efendisi: İki Kule filmi ile 2002 yılında gösterime girmiştir. İmdb puanı 8.7 derecede olan film, En iyi filmler listesinde ve imdb top 250 film sıralamasında 14. sırada yer almaktadır. Sitemizden bu muhteşem filmin tüm serisini full hd kalitede online izleyebilirsiniz. Seyredeger.com iyi seyirler diler..

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

10 yorum