Türkçe Dublaj HD Altyazılı Fragman
544 Görüntülenme
8.4 IMDB Puanı

Prenses Mononoke izle

(Princess Mononoke)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Nippon Herald Films, Studio Ghibli, Dentsu
  • Film Süresi 134 dakika
Yönetmen
Senaryo Hayao Miyazaki, Neil Gaiman, Hayao Miyazaki
Ödüller 13 ödül & 6 Adaylık.
Prenses Mononoke Film Konusu

Zalim orman tanrısı tüm heybeti ve kötü güçleriyle ızdırap olmaya devam ederken, herkes bu şiddetten zarar görmektedir. Ormanda sakin ve güzel bir yaşam süren Ahitaka'da bu tedirgin edici rahatsızlıktan fazlasıyla rahatsızdır.. Ayrıca Orman Tanrısı, masum ve savunmasız küçük bir kızın peşindedir ama Ashikata, küçük kızın zarar görmemesi için kendisini tehlikeye atar ve Orman Tanrısının karşısına dikilir. Orman Tanrısı Ashitaka'nın davranışını küstahça bir başkaldırış olarak görür ve hemen Ashitaka'yı lanetler. Ashitaka'nın şimdi yapması gereken tek birşey vardır.. Kendisini bu kudretli lanetten kurtaracak şey, Ormanın Ruhudur. Biran evvel Ormanın Ruhunu bulmalı ve lanettten kurtulmalıdır aksi taktirde ,hem bu lanetle yaşayıp yavaş yavaş ölüme terkedilecek, hemde küçük kızın hayatını tehlikeye atacak.

Muhteşem senaryosu ve teknik ekibi ile, iyi anime filmler arasında yer alan Prenses Mononoke, 1997 Japonya yapımı Anime filmidir. 12 Temmuz 1997'de Görücüye çıkan Mononoke-hime Anime filmi, 351.391 oylama ile 8.4 imdb puanını elde etmeyi başarmıştır. Hayao Miyazaki, Neil Gaiman ikilisinin kaleme aldığı bu muhteşem Anime filmi, kesinlikle izlenilmesi gereken filmler arasında yer alıyor.

Dünyanın en iyi filmlerini arşivleyen imdb top 250 listesi, 69. sırada yer alan bu muhteşem Anime filminide, kategorisinde iyi bır sırada konumlandırmıştır. Birçok izleyiciye hitap eden Anime filmi, sizlerle. Sitemiz Seyredeger.com üzerinden Prenses Mononoke izleyen değerli seyircilerimize, keyifli seyirler dileriz..

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın