BETİST'TE HEMEN ÜYE OL 100TL veya 100 FREESPİN HEDİYE + %200 ÇEVRİMSİZ FREESPİN BONUSU!


BETİST'TE HEMEN ÜYE OL 100TL veya 100 FREESPİN HEDİYE + %200 ÇEVRİMSİZ FREESPİN BONUSU!
Türkçe Dublaj izle Altyazılı izle Fragman izle
670 Görüntülenme
Dövüş Kulübü izle
8.8 IMDB Puanı

Dövüş Kulübü izle

(Fight Club)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Art Linson Productions, Fox 2000 Pictures, Taurus Film, New Regency Pictures
  • Film Süresi 139 dakika
Yönetmen
Senaryo Chuck Palahniuk, Jim Uhls
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. Diğer 11 ödül & 37 adaylık.
Sizleri 11. sırada bulunan ve imdb top 250 listesinin en değerli yapımlar arasında bulunan Fight Club filmi ile tanıştıralım. İlk olarak filmi yapım yılı, imdb puanı, süre ve kategoriller'den bahsedelim. Film, 1999 yapımı Dram & Gerilim türleri arasında bulunuyor. 80 dakikalık film,

David Fincher yönetmenliğinde snemaya kazandırılmış en güzel sinema filmlerinden biridir. Başrol oyuncularının kalitesi zaten anlamakla bitmez ama biz yalnızca isimlerini sıralayalım. Brad Pitt, Edward Norton, Helena Bonham Carter gibi dünya sinemasının en değerli taşlarını barındıran bu proje 8.8 imdb puanı ile taçlandırılmıştır.

Dövüş Kulübü Film Konusu;
Film, işleyiş olarak iki kabullenilmiş fikri akıllara kazıyor ve bunlardan 1 tanesi klüp hakkında kesinlikle konuşmamaktır. İkicisi ise dahada önemli, klüp hakkında kesinlikle ve kesinlikle konuşmamaktır. Evet biraz ilginç gelebilir ama, ana tema bu. Dövüş klübü hakkında konuşma!

Yılardır stresli memur hayatı yaşayan Jack, hayatından neredeyse bezmiş bunlarda yetmezmiş gibi aşırı uykusuzluk şikayeti olan bir adamdır. Aslında bu uykusuzluk bir hastalıktır ve bu hastalığın adıda 'insomnia' dır. insomnia, yoğun uykusuzluk problemi çeken hastaların neredeyse belasıdır çünkü, gerçekten uyku ile aranızda büyük bir problem yaşıyorsunuz demektir. Jack'da işte tam onlardan biridir ve bu sorunlarla başa çıkmaktan bıkmıştır.

Artık katlanılmaz bu hastalıktan ve stresten kurtulmak isteyen Jack, yaptığı araştırma sonucu ile bir rehabilitasyon merkezine gider.
Burada kendisi gibi uykusuzluk ve aşırı stres yaşayan insanlarla bir araya gelir. Yeni ortamına yavaş yavaş ısınan Jack, terabi merkezinde ki Marla, ile tanışır. Marla ile iyi bir arkadaşlık kuran Jack, daha sonra tüm hayatını başton sona değiştircek o isimle tanışır. Yani Tyler Durden. Tyler Durden, yeni tanıştığı arkadaşı Jack'a tüm hayatın kurnazlığını ve girip çıktığı bataklıkta ki, fırıldakları öğretecektir. Ama yine kurallar vardır ve bu kuralın ana konusu başlıkta belirttiğimiz gibi Dövüş Kulübü Hakkında Konuşma sloganıdır. iyi seyirler dileriz..

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

10 yorum