584 Görüntülenme
8.3 IMDB Puanı

Bisiklet Hırsızları izle

(Bicycle Thieves)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Produzioni De Sica
  • Film Süresi 89 dakika
Senaryo Cesare Zavattini, Luigi Bartolini, Oreste Biancoli, Suso Cecchi D'Amico, Vittorio De Sica, Adolfo Franci, Gherardo Gherardi, Gerardo Guerrieri, Cesare Zavattini
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. Diğer 20 ödül & 2 adaylık.
Bisiklet Hırsızları Film Konusu;

İkinci Dünya savaşının ardından insanları bekleyen yaşam felaketi tüm dünyayı sarsmışken İtalya'da yaşayan Antonio'da aynı dertten muzdarip, ailesi ile tekrar hayata tutunabilme çabasına girmiştir. Tam iki yıldır işsiz ve parasızlardır. Nihayet bir iş bulur ve mutluluktan havalara uçar. Artık ailesine ve çocuklarına bakabilecek ve onlara günün sonunda yemek getirebilecektir. Afiş asma işi tam onluk bir iş olsada ihtiyacı olan tekşey bir bisiklettir. Evlerinde değerli olan tek eşyaları olan yatağı satarak kendisine bir bisiklet alan Antonio, heyecanla çalışmaya gider, fakat malesef aynı gün bisikleti çalınır.

Mutsuzluktan ne yapacağını şaşıran aile babası çaresizlik ve umutsuzluk içinde, polisten yardım istemeye gider fakat polis onun için birşey yapamayacağını söyleyince, yağmurlu Roma sokaklarında küçük oğlu ile birlikte çalınan bisikletini aramak için yollara düşecektir. Savaş sonrası insan hayatlarının hezeyanını taşıyan bu oscar adayı film bir romandan alıntıdır. Bu güzel film ve imdb top 250 filmleri izlemek isterseniz aktegorimizde bulunan, imdb top 250 film listesini konrole debilirsiniz... Seyredeger.com iyi seyirler diler.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın